Rozwinąć skrót?

Czy podając tytuł, w którym występuje pospolity skrót, mogę rozwinąć ten skrót?
Można to zrobić, ale poza tytułem, np. w przypisie, w komentarzu, a jeśli wewnątrz tytułu, to w nawiasie kwadratowym, np.
W głośnej książce „1000 m p.p.m. [poniżej poziomu morza – Red.] z Moniką L.” autor opisuje…

Nie wiem, czy skrót p.p.m. należy do pospolitych. Pospolitego, ogólnie znanego skrótu chyba nie ma potrzeby rozwijać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski