Rzekomo

Czy rzekomo zdecydowanie oznacza, że coś jest nieprawdą? Szukam polskiego odpowiednika angielskiego allegedly. Po angielsku słowo to nie rozstrzyga, czy treść jest prawdą, czy nie. Polskie rzekomo doświadczył dyskryminacji chyba jednak tak. Jak inaczej można ograniczyć odpowiedzialność autora, nie podważając prawdziwości twierdzeń zawartych w zdaniu?
Partykuła rzekomo rzeczywiście wprowadza element powątpiewania w prawdziwość tego, o czym mowa. Jeśli nie chcemy rozstrzygać, czy dane stwierdzenie jest prawdą, czy nie, możemy użyć słowa podobno.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski