S.A. czy SA?

Czy po skrócie pisanym z dużej litery stawiamy kropki? Np.: Spółka Akcyjna.
Ściślej biorąc chodzi tu o skrótowce, czyli skróty wielowyrazowych nazw instytucji, organizacji, firm itp. Otóż zasadniczo nie używa się w nich kropek: piszemy np. USA, nie U.S.A. Spółka Akcyjna nie powinna być wyjątkiem, tzn. jej skrót powinien mieć postać SA. Jednak właściciele takich spółek często wolą pisownię z kropkami (może sądzą, że kropki spółce dodają powagi?) i w ten sposób upowszechniają formę oboczną, która już w niektórych słownikach została zarejestrowana. Na przykład „Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN” aceptuje obie postaci: SA i S.A.
Mirosław Bańko