SA czy S.A.?

Czy skrót spółki akcyjnej piszemy S.A., czy SA? Odpowiednio spółki cywilnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawnej, spółki komandytowej. W różnej literaturze pisze się różnie. Chciałbym mieć odpowiednią podstawę pisowni, abym mógł stosować ten skrót w mojej dokumentacji.
Ze skrótem SA mamy istotnie kłopot. Niektórzy piszą go z kropkami, może w przekonaniu, że kropki dodadzą spółce prestiżu, a może z chęci odróżnienia skrótu spółki akcyjnej od skrótu nazwy niemieckich oddziałów szturmowych (Sturmabteilungen). Inni wolą pisać bez kropek i powołują się na przepis dotyczący pisowni skrótowców (ONZ, NATO, USA itp.). Jednak nie jest wcale oczywiste, czy SA jest skrótowcem, czy zwykłym skrótem, tym bardziej że nazwę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością piszemy inaczej: Sp. z o. o., S-ka z o. o. lub Ska z o. o. Jeśli poszukuje pan autorytatywnej podstawy dla swojej decyzji, proszę pisać tak, jak podaje Nowy słownik ortograficzny PWN: SA (bez kropek) i Sp. z o. o. W niektórych innych słownikach można znaleźć też inne warianty pisowni, ale w kwestiach ortograficznych słownik ortograficzny przyjęło się uważać za najważniejszy.
Nie znamy ogólnie używanych skrótów spółki cywilnej, jawnej i komandytowej. Należałoby jednak oczekiwać, by były tworzone zgodnie z ogólnymi regułami (wymieniony słownik ortograficzny PWN omawia je w rozdziale VIII części wstępnej).
Mirosław Bańko