SAS Viya

Dzień dobry,

Istnieje produkt informatyczny o nazwie SAS Viya. Czy poprawną formą dopełniacza w tym przypadku jest SAS ViyiOprogramowanie to ma wiele opcji, no i czasem aby się do nich konkretnie odnieść, należałoby użyć dopełniacza  Opcja SAS Viyi.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,

Rafał Święch

Jeśli w środowisku, które używa tej nazwy, przyjął się zwyczaj odmieniania jej, to formę dopełniacza (a także celownika i miejscownika) zapiszemy: SAS Vii (zakładam, że literę y w nazwie wymawiamy jako [j]).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski