Sadiq Khan

Szanowni Państwo,
mam wątpliwości co do odmiany imienia burmistrza Londynu – Sadiqa Khana, a właściwie problem z narzędnikiem.
Co zrobić z Sadiqiem (?) Khanem? Czy może: Sadikiem Khanem (Sadiqem Khanem)?

Proszę o rozstrzygnięcie.
Z poważaniem – Mariola Hajnus
Jeśli q, kończące temat nazwy własnej, wymawiane jest jako [k], to w narzędniku, w którym dochodzi do wymiany głoskowej [k]:[k’], zapisujemy je jako k (a po nim i). A zatem poprawny zapis narzędnika imienia Sadiq to Sadikiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski