Samochód pierwszowyjazdowy

Dzień Dobry,

proszę o wyjaśnienie pisowni słów pierwszo i wyjazdowy dokładnie chodzi o przypadek: samochód pierwszowyjazdowy. Która opcja jest poprawna: pisownia łączna, przez myślnik czy oddzielnie?

Pozdrawiam

Poprawna jest pisownia łączna: pierwszowyjazdowy. Przy okazji, krótka kreska łącząca wyrazy (np. w słowie biało-czerwony) to łącznik (zwany też dywizem), a nie myślnik.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski