Sędzia piłkarska

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie poprawności pisania nazwy zawodu. Jest sędzia piłkarski. Czy stosowane w mediach wyrażenie sędzia piłkarska, odnoszone do kobiety jako sędziego, jest poprawne?
Tak, jest to forma jak najbardziej poprawna. Formą żeńską męskiego rzeczownika (ten) sędzia jest (ta) sędzia. Łączymy ją z określeniami w rodzaju żeńskim, więc zdanie Polska sędzia piłkarska wróciła z mistrzostw jest poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski