Separator dziesiętny

Szanowni Państwo,
zajmuję się redagowaniem polskich tekstów reklamowych o tematyce motoryzacyjnej. W zachodnich materiałach i często na samochodach w formie znaczka nazwy silników zapisuje się, np.: 1.8 TDI lub 2.0 VVT-i – gdzie separatorem jest kropka. Na polskim rynku od lat stosuję jednak pisownię z przecinkiem, czyli: 1,8 TDI lub 2,0 VVT-i, używam też sformułowań typu: silnik o pojemności 1,6 litra. Ostatnio jednak klient życzy sobie zapisu z kropką. Czy taka forma jest dopuszczalna?
W polskiej tradycji ortotypograficznej tzw. separatorem dziesiętnym jest przecinek. Tak więc zapisy typu: silnik o pojemności 1,6 litra, silnik benzynowy w wersji 1,8 TDI są jedynymi poprawnymi. Zapis z kropką można byłoby dopuścić w zapisach stanowiących wyrażenie cytat i będących oryginalną obcojęzyczną nazwą marki i modelu, np. Toyota Avensis 1.8 VVT-i. Kiedy jednak ów parametr pojemności silnika niejako odrywa się od nazwy własnej firmowej, zaczynają obowiązywać reguły polskiej typografii, a zgodnie z nimi używamy w takich wypadkach przecinka.
Adam Wolański