Shishi

Dzień dobry!
Mam pytanie odnośnie do porady dot. wymowy chińskiego imienia Shishi. Czy należy je odmienić wg polskiej deklinacji, nawet jeśli jest ono wymawiane w przybliżeniu jako [szy-szy]? Zapewne zależy to od tego, z jakiego regionu dana osoba pochodzi i czy wymawia swoje imię w dialekcie mandaryńskim?
Z poważaniem
Patryk Kuchczyński
Bez względu na to, czy nazwa własna osobowa kończy się na [y], czy na [i], otrzymuje odmianę przymiotnikową.
Adam Wolański