Się na końcu zdania

Dzień dobry, która forma jest poprawna: Uwaga! Drzwi zamykają się czy Uwaga! Drzwi się zamykają?
Pozdrawiam
Zgodnie z regułą składniową zaimek się nie powinien występować na końcu zdania, a więc zdecydowanie zalecamy formę Drzwi się zamykają. Gwoli uczciwości należy jednak zauważyć, że zdanie Drzwi zamykają się – wypowiadane jako komunikat w pociągach – tak bardzo się utrwaliło, że stanowi swego rodzaju szablon (podobnie jak: Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski