Siemowit, Ziemowit

Chciałbym się zapytać o to, które imię jest poprawniejsze z etymologicznego punktu widzenia: Siemowit od siemii czy Ziemowit od ziemi (czy nie powinien wtedy mieć zachowanego zmiękczenia m'?) Które jest „prawdziwsze” historycznie i etymologicznie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Magdalena
Siemowit to starsza wersja imienia Ziemowit, oba więc mają tę samą etymologię. Składają się z dwóch członów: Siemo- ‘osoba, rodzina’ oraz -wit ‘pan’ (podaję za: J. Grzenia, „Słownik imion”, Warszawa, PWN 2002, s. 337).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski