Skracanie wyrażeń

Dzień dobry! Chciałabym zapytać, czy jest w ogóle możliwe tworzenie wyrażeń eliptycznych, jeśli człony nie są jednolite pod względem struktury, np. mikro- i małe przedsiębiorstwa lub tele- i sezonowa praca (gdy mamy do czynienia z jednej strony z konstrukcją z przedrostkiem, a z drugiej ze zwykłym przymiotnikiem). Z góry dziękuję za pomoc.
Z poważaniem
Agnieszka Buczkowska
Szanowna Pani,
tworzenie takich konstrukcji nie jest możliwe. Możemy skracać wyrażenia, którego oba elementy mają jednolitą strukturę, np. mikorgospodarczy i makrogospodarczy – do postaci mikro- i makrogosopodarczy.
Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski