Skrót nazwy doktor

Chciałbym zapytać o kropkę w odmienianej formie skrótu dr – czy zasada nakazująca nam stawiać kropkę w przypadkach innych niż mianownik podyktowana jest samą deklinacją, czy też raczej końcówkami fleksyjnymi? Innymi słowy, czy stawiamy kropkę także wtedy, kiedy doktorem jest kobieta (a słowo doktor nie przyjmuje innej końcówki niż w mianowniku) np. w wyrażeniu Kwiaty dla dr Nowak?

Z pozdrowieniami,
Tomasz Wierzbowski
Kropkę stawiamy wówczas, jeśli ostatnia litera skrótu nie jest ostatnią literą pełnego wyrazu. Jako że żeński rzeczownik doktor się nie odmienia, ostatnia litera wszystkich jego form fleksyjnych jest taka sama jak ostatnia litera skrótu (r) – kwiaty dla dr Anny Nowak, ale paczka dla dr. Marka Nowaka.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski