Skrót nr

Czy po nr piszemy kropkę?

Nie stawia się kropki po skrótach składających się z pierwszej i ostatniej litery wyrazu skróconego, jeśli ten skrót ma formę mianownika, por. np.

  • Szkoła Podstawowa nr (= numer) 22 w Częstochowie jest usytuowana przy ul. Żabiej 1.

Jeśli jednak tego typu skrót ma formę inną niż mianownik, stawia się po nim kropkę, por. np.

  • Czytałem ten artykuł w marcowym nr. (= numerze) „Świata Komputerów”.
Adam Wolański