Skrót r. w nagłówku zarządzenia

Dzień Dobry,
czy NIEstosowanie r. bądź roku, np. po wyrażeniu zarządzenie z dnia 8 lipca 2016 jest błędem? W pełnej dat polskiej edycji Britanniki nie stosowaliśmy „r” wcale…
Pozdrawiam
Sławomir Plewa
Nieposługiwanie się wyrazem rok lub jego skrótem w encyklopedii jest jak najbardziej uzasadnione. Stosowanie tego rodzaju opuszczeń pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Podobnie zresztą jak skraca się zapis dat przy użyciu samych cyfr. Natomiast brak tego wyrazu lub jego skrótu w nagłówku zarządzenia trudno umotywować oszczędnością miejsca, tym bardziej że nazwę miesiąca zapisuje się słownie. Lepiej więc umieścić go po dacie, gdyż jego brak może razić co poniektórych odbiorców zaznajomionych z praktyką stosowaną przy zapisie tego rodzaju nagłówków w testach aktów prawnych, por. np.

Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Adam Wolański