Skrót w zastępstwie to wz.

Moje pytania dotyczą prawidłowej pisowni wyrazów na pieczątce, w którą pracodawca wyposażył pracowników. Uprzejmie proszę o potwierdzenie poprawności użycia wielkich liter na pieczątce:
„Wz. Dyrektora
Główny Specjalista
Imię Nazwisko”
Czy użycie wielkiej litery w skrócie „Wz.” jest prawidłowe?
Czy użycie wielkiej litery w wyrazie „Dyrektora” jest prawidłowe?
Czy użycie wielkich liter w wyrażeniu „Główny Specjalista” jest prawidłowe?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Skrót wyrażenia w zastępstwie zapisuje się małymi literami – wz. z kropką na końcu (vide: Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją E. Polańskiego, Warszawa 2017, s. 1271). Niewykluczone jednak, że ktoś będzie bronił pisowni Wz. (przez wielkie W), argumentując, że skrót rozpoczyna wers. Takie rozumowanie należy odrzucić (pamiętajmy o tym, że skrót nie powinien rozpoczynać wyrażenia czy zdania…).
W tekście pieczątki mamy do czynienia z sytuacją specyficzną (krótkie wersy…), dlatego dla większej przejrzystości, a nie tylko żeby być w zgodzie z ortografią, lepiej napisać wz., mimo że pojawia się ono na pierwszym miejscu. Co do pisowni wyrazów Dyrektor i Główny Specjalista wielkimi literami, to da się ją chyba obronić. Dyrektor to jednoosobowe, najważniejsze stanowisko w firmie, Główny Specjalista – stanowisko równie odpowiedzialne. Dlatego treść na pieczątce powinna – według mnie – wyglądać następująco:

wz. Dyrektora
Główny Specjalista
Jan Kowalski.

Odradzałbym zapis:

wz. Dyrektora
główny specjalista
Jan Kowalski.

Jeśli już, to proponuję wariant demokratyczny:

wz. dyrektora
główny specjalista
Jan Kowalski.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie