Skrótowiec nazwy Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna

Chciałbym uzyskać opinię językoznawczą co do poprawnej formy zapisu skrótu nazwy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zwyczajowo uczelnia używa skrótu PWSFTviT (z małym v) ale spotkałem się z opinią, że jest to zapis błędny i właściwy byłby zapis PWSFTViT (podobnie jak TVP a nie TvP).
Pozdrawiam
Słownik skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego (Warszawa, PWN, 1999, s. 169) i Wielki słownik ortograficzny PWN (2016; www.sjp.pwn.pl) podają formę PWSFTViT. Można sądzić, że została ona usankcjonowana ze względu na uzus, a ściślej: na zwyczaj używania w skrótowcach liter TV jako oznaczenie elementu telewizja. Zgodnie z regułami tworzenia skrótowców bowiem wyraz telewizja powinien być oddawany albo za pomocą pojedynczej litery T, albo za pomocą połączenia Tw, nie zaś TV (bo litera v nie występuje w rzeczowniku telewizja), ani nie TW (bo litery występujące wewnątrz wyrazów należących do nazwy powinny być oddawane za pomocą miniskuł).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski