Slogan reklamowy

Dzień dobry!

Czy określenie „poczujecie gościnność jakiej nie pamiętają najstarsi Warszawiacy” jest formą prawidłową dla promowania usług hotelowych obiektu położonego w Warszawie?

Czy gościnność można „poczuć”?

Bardzo dziękuję za pomoc!

Czasownik poczuć w znaczeniu ‘doznać jakiegoś uczucia lub wrażenia’ łączy się z nazwami szeroko rozumianych uczuć lub odczuć. Można poczuć lęk, niepokój, przypływ energii, strach, tęsknotę, ulgę, wstyd, wyrzuty sumienia, wzruszenie, złość, zmęczenie, żal. Tymczasem gościnność jest nazwą usposobienia człowieka jako istoty psychicznej. Gościnność to cecha kogoś, kto chętnie przyjmuje gości i stara się zadbać o ich potrzeby. Trudno zatem uznać połączenie *poczuj(cie) gościnność za fortunne.

Adam Wolański