Słowo wnioskodawca – małą czy wielką literą?

Jak powinienem zapisywać słowo wnioskodawca, którego często używam, pisząc recenzje wniosków. Chodzi o pisanie słowa wielką lub małą literą. Przejrzałem wiele formalnych dokumentów, w których występuje słowo wnioskodawca i tam zawsze jest ono pisane małą literą. Jednakże, w tamtym kontekście słowo jest abstrakcyjne i odnosi się do każdego przedsiębiorcy, który może aplikować o dotację. W moim przypadku pisząc w recenzji wnioskodawca to słowo odnosi się już do konkretnego podmiotu.
Jedyne względy, które uzasadniają pisownię wyrazu wnioskodawca od wielkiej litery, to względy grzecznościowe. Fakt odniesienia do konkretnej osoby nie jest powodem, dla którego należałoby zrezygnować z pisowni od małej litery.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski