Słucham zamówienia

Dzień dobry,

Pracuję w restauracji typu fast food i podczas składania zamówienie przez klienta wypowiadam formułkę  dzień dobry słucham zamówienia, a niektórzy moi znajomi z pracy mówią  dzień dobry słucham zamówienie.  Zastanawia nas, która z tych formułek jest poprawna: zamówienia czy zamówienie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,

poprawna jest konstrukcja słucham zamówienia, ponieważ czasownik słuchać wymaga dopełniacza (kogo? czego?).

Łączę pozdrowienia dla całej ekipy

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski