Smart-

Szanowna Poradnio,
w jaki sposób zapisywać słowa z przedrostkiem smart-, dodawanym do różnorakich „inteligentnych” sprzętów? Spotykam się z chyba wszystkimi możliwościami zapisów, np. smartfon, smartDOM, smart TV, telewizor smart. Czy można uznać smart- za przedrostek i pisać takie wyrazy łącznie, używać łącznika jak w quazi-, czy po prostu przyjąć, że nie ma żadnej zasady i uznawać samowolkę w zapisie?
Rzeczywiście, pojawia się coraz więcej nazw zawierających element smart- (można mu przypisać znaczenie zbliżone do znaczenia przymiotnika inteligentny) – szybkie przeszukanie internetu dało następujące rezultaty: smart auto, smart pożyczka, smart cena, smartdom, smartłocz (to spolszczona wersja smart watcha); oprócz tego jest wiele nazw anglojęzycznych, które nas nie interesują. Zapis, istotnie, jest różny – częściej pojawia się pisownia rozdzielna niż łączna, jednak moim zdaniem właściwa byłaby ta druga, gdyż smart- wyspecjalizował się w funkcji przedrostka. Jeśli smart występuje po rzeczowniku (telewizor smart), to, oczywiście, będzie zapisany rozdzielnie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski