Soból, Wąż

Dzień dobry, mam pytanie jak należy poprawnie odmienić nazwisko Soból oraz Wąż. Dokładnie chodzi o dopełniacz liczy pojedynczej.

Dziękuję.
W nazwisku Soból dochodzi do wymiany ó:o (w całej odmianie, nie tylko w dopełniaczu), natomiast w nazwisku Wąż – jako jednosylabowym – oboczność nie zachodzi. A zatem powiemy: Zadzwoniłem do pana Sobola i pana Wąża.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski