Solna w Szwecji

Solna to niewielkie miasto-gmina w aglomeracji Sztokholmu. Czytając trylogię Millennium Stiega Larssona, zauważyłem, że tłumacze kilkakrotnie piszą o Solnej, i właśnie to mnie zastanowiło. Wydaje mi się, że pozorne podobieństwo nazwy Solna do słów związanych z solą nie daje podstaw do odmiany takiej, jaką mają rodzime wyrazy. Jaki zatem wzorzec odmiany obowiązuje w wypadku tej nazwy – w Solnej, w Solnie czy może w Solna?
Nie ma powodu uważać, że nazwa ta ma coś wspólnego z naszym przymiotnikiem. Powinninniśmy w takim razie odmieniać ją jak rzeczownik: D. Solny, C. Solnie, B. Solnę, N. Solną (a więc podobnie jak np. Częstochowa). Nieodmienność należy wykluczyć, bo nazwy na -a, np. szwedzkie Kiruna, Uppsala, z reguły odmieniamy.
Jan Grzenia