Sortownik czy sortownica?

Chciałbym zapytać, która forma jest poprawna: sortownik czy sortownica? W odniesieniu do maszyn sortujących np.: warzywa.
Oba wyrazy są poprawne – oba są notowane (w znaczeniu ‘maszyna lub urządzenie do sortowania czegoś, zwykle materiałów złożonych z pojedynczych jednostek, z kawałków lub cząstek różnej wielkości, o różnych właściwościach, jak węgiel, żwir, płody rolne itp.’) przez Wielki słownik języka polskiego ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych PWN.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski