Specyficzność

Czy w języku polskim istnieje rzeczownik specyficzność, w liczbie mnogiej specyficzności i czy można go użyć w znaczeniu osobliwości – ‘coś, co występuje rzadko i zwraca uwagę swoją niezwykłością’?
Rzeczownik specyficzność istnieje w polszczyźnie, ale ma znaczenie ‘swoisty, szczególny charakter czegoś’, czyli wskazuje na cechę, a nie na zjawisko. Nie ma liczby mnogiej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski