Spieszony oddział – ….. oddział?

Ostatnio zafrapował mnie językowy problem militarny. Oddział jazdy można spieszyć, wtedy prowadzi walkę na własnych nogach. Jak natomiast nazwać sytuację odwrotną: oddział piechoty zostaje posadzony na koniach?

Serdecznie pozdrawiam
Nie udało mi się znaleźć czasownika, który nazywałby opisywaną przez Pana czynność. Owszem, istniał kiedyś czasownik skonić, jednak oznaczał – jak podaje słownik warszawski – ‘przeznaczyć piechura do służby konnej, zrobić go kawalerzystą’.
Może znawcy wojskowości coś podpowiedzą?
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski