Śpieszyć się czy spieszyć się?

Pisząc opowiadanie, zastanowiłem się czy powinno się mówić (i pisać) spieszyć czy śpieszyć?
Pytam właściwie z ciekawości, bo chyba obie formy są poprawne. Ale która jest tak naprawdę poprawna?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Tymon Polesek
Tak, poprawne są obie formy i żadna nie jest „poprawniejsza” – obie były znane już w XV w., a więc żadna nie ma przewagi chronologicznej. Także „od zawsze” używano obu postaci przysłówków i przymiotników – śpieszno i spieszno, śpieszny i spieszny. Obecnie spieszny i spieszno są bardzo przestarzałe.
Ciekawe, że takiego nacechowania nie mają już słowa z przedrostkiem po-pociąg pośpieszny jest tak samo naturalny jak pociąg pospieszny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski