Spotkanie zaplanowano na…

Spotkanie zaplanowano na szesnasty kwietnia czy na szesnastego kwietnia?
Przyimek na wymaga biernika (kogo? co?), więc najwłaściwszą formą będzie: Spotkanie zaplanowano na szesnasty kwietnia. Ponieważ jednak często się słyszy formy dopełniaczowe (…na szesnastego kwietnia), to i je należy uznać za akceptowalne (choć na pewno nie wzorcowe).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski