Sprawa kursywy po raz n-ty

Szanowni Państwo,

W zasadzie chciałam się tylko upewnić, czy na pewno w tekście (o substancjach psychodelicznych) nie trzeba zapisywać kursywą formy "bad trip" wpisanej w polski wzorzec fleksyjny (np. D. bad tripu/bad tripów)?

Pozdrawiam i dziękuję

Kursywą wyróżniamy wyrazy (wyrażenia) mające status cytatów. Tego rodzaju elementy leksykalne mają oryginalną pisownię i wymowę, jak również nie zostały zaadaptowane na poziomie fleksyjnym czy słowotwórczym. Tymczasem określenie bad trip wpisuje się w polski wzorzec odmiany, a więc jest elementem leksykalnym przyswojonym.

Omawiana nazwa została w niniejszej poradzie wyróżniona pismem pochyłym jako przykład (element metatekstowy), a nie jako wyraz/wyrażenie cytat.

Adam Wolański