Sprokurował rzut karny

Szanowni Państwo,
ostatnio w relacjach meczów piłkarskich, usłyszałem zwroty typu: sprokurował rzut karny. Zastanawia mnie, czy komentatorzy używają tego słowa zamiennie ze słowem spowodował, analogicznie jak wygląda to, w myleniu znaczenia słów bynajmniej i przynajmniej, podobnie brzmiących, ale zupełnie co innego znaczących. W słownikach bowiem słowo prokurować znaczy tyle, co: Tendencyjnie dobierać fakty, by komuś coś zarzucić, czy też w pot. znaczeniu: organizować coś.
Dziękuję.
Szanowny Panie,
w polszczyźnie prokurować ma takie znaczenia, które Pan przywołał. Przypuszczam, że użycie tego czasownika w komentarzach sportowych jest wpływem języka angielskiego, w którym to procure oznacza ‘wystarać się o coś’.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski