Średnio- i niskoskażone (odpady)

Szanowna Redakcjo,
chciałabym nawiązać do porady dotyczącej zestawień i przymiotników złożonych. Czy powinnam zapisać również: średnio- i niskoskażone odpady?

Z poważaniem
Kasia C.
Należy pisać średnio- i niskoskażone. Łącznik (krótka kreska) przy słowie średnio obok wyrażenia i niskoskażone informuje nas o tym, że również ono pozostaje pierwszym członem przymiotnika złożonego (średnioskażony). Dla niewtajemniczonych może to być jednak nieco mylące, mogą opacznie sądzić, że dywiz należy zostawić w całym złożeniu, a więc napisać średnio-skażone. Nie. Łącznik przyklejony do przysłówka średnio (średnio-) świadczy o tym, że przymiotnik średnioskażony został „ucięty” i całe wyrażenie jest eliptyczne (średnio- i niskoskażone), tożsame z dłuższym (średnioskażone i niskoskażone).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie