St.

Szanowni Państwo,
czy po skrócie St w nazwach angielskich miejscowości piszemy kropkę, czy nie? Wersja angielska jest z kropką, ale co się dzieje, gdy nazwa pojawia się w tekście polskim?
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mieścicka
Chodzi zapewne o skrót wyrazu saint ‘święty’, występującego np. w nazwie Saint Louis. Powinniśmy zachować pisownię utrwaloną w języku angielskim, tzn. St. Louis, również w tekstach polskojęzycznych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski