Steaua

Jak się wymawia i odmienia nazwę bukareszteńskiego klubu Steaua?
W polskiej wymowie powinno być [steła], co jest chyba najlepszym przybliżeniem wymowy rumuńskiej.
Odmiana przedstawia się następująco: D. Steauy, B. Steauę, N. Steauą, w celowniku i miejscowniku najlepiej używać form nieodmienionych, np. „Przyglądam się Steaua Bukareszt”, „Mówimy o Steaua Bukareszt”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski