Stopniowanie przymiotnika współczesny

Szanowni Państwo,

w związku z treścią diagnozy wyników nauczania przeprowadzonej niedawno przez WCDN w szkołach podstawowych (i przysłanym do szkół kluczem odpowiedzi), poprosiłabym o opinię, czy przymiotnik em>współczesny stopniuje się.

Z poważaniem,

en

Szanowna Pani,

przymiotnik współczesny się stopniuje. Słownik poprawnej polszczyzny pod red. A. Markowskiego (PWN, 2004, wersja elektroniczna) podaje dwie formy stopnia wyższego: współcześniejszy i bardziej współczesny (analogicznie należy utworzyć formy stopnia najwyższego).

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski