Studia w zakresie

Bardzo proszę o wyjaśnienie, czy pojecie zakres studiów jest tym samym, co wyrażenie studia na kierunku? Podaję przykład wyrażenie studia w zakresie socjogii to np mogą być studia na kierunku Politologia I nauki spoleczne o specjalności Socjologia. Będę bardzo zobowiązana za udzielnie odpowiedzi. Z wyrazami szacunku Anna Strojna-Waszkowska

Szanowna Pani,

wyrażenie kierunek studiów odnosi się do do sformalizowanej ścieżki kształcenia, mającej określone wymogi, przedmioty itd. Wyrażenie studia w zakresie jest nieprecyzyjnym i nieoficjalnym określeniem przedmiotu studiów.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski