Superchłopaki a Super! Chłopaki!

Jestem administratorem szkolnego profilu społecznościowego FB i jedna z czytających osób zwróciła mi uwagę, że popełniam błąd w pisowni wyrażeń typu Super! Chłopaki!, opisując np. jakieś sukcesy sportowe. Wg odbiorcy powinnam pisać superchłopaki.
Zaintrygowała mnie ta informacja i tak jak nie mam problemu z supermanem lub supermarketem to połączenie super i chłopaka budzi moje wątpliwości. Podobno taka zmiana obowiązuje od roku 2014.

Będę wdzięczna z odpowiedź.
Z życzeniami by nie tylko chłopcy byli super
Małgorzata Morawiak-Szysler z Piekar Śląskich
Jeśli chciała Pani utworzyć słowo wskazujące na to, że chłopaki są super, to rzeczywiście należało zapisać je łącznie – superchłopaki. Cząstka super to przedrostek, a zatem zapisujemy ją łącznie z wyrazem, do którego się odnosi (podobnie jak inne przedrostki – ekstraświeży, megawyprzedaż itd.). Nie jest prawdą natomiast, że taki zapis obowiązuje od 2014 roku – obowiązuje on „od zawsze”, tzn. od chwili, gdy uznano, że przedrostek „dokleja się” do następującego po nim rzeczownika.
Jeśli zaś chciała Pani oddać na piśmie dwa okrzyki, z których pierwszy miałby opisywać najwyższy stopień zadowolenia, a drugi być rzeczownikiem chłopaki, to rzeczywiście zapis Super! Chłopaki! jest poprawny (analogicznie do np. Świetnie! Chłopaki!, Wspaniale! Chłopaki!). Wówczas super nie jest przedrostkiem, lecz przysłówkiem (podobnie jak świetnie, wspaniale).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski