Światowy Dzień Zapalenia Wątroby

Szanowni Państwo,
Na świecie obchodzony jest World Hepatitis Day, który należałoby tłumaczyć jako Światowy Dzień Zapalenia Wątroby lub może jako Światowy Dzień Zapaleń Wątroby, skoro mamy różne zapalenia wątroby – typu A, B oraz C, a także autoimmunologiczne zapalenie wątroby? Czy poprawne będzie mówienie o Światowym Dniu Zapalenia Wątroby, jeśli chcielibyśmy w tym dniu poruszać kwestie różnego typu zapaleń?
Będę wdzięczna za Państwa odpowiedź.
Taka nazwa powinna zapadać w pamięć i nie zwracać uwagi nieistotnymi szczegółami. Myślę, że lepiej brzmi w formie Światowy Dzień Zapalenia Wątroby, gdyż forma liczby mnogiej zapaleń jest rzadka i używając jej, ryzykujemy, że ludzie będą się zastanawiać, dlaczego sięgnięto po liczbę mnogą, zamiast skupić się na znaczeniu komunikatu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski