Święto Europy

Szanowni Państwo,
Czy wyrażenie święto Europy (9 maja) jest nazwą własną, czy może jest to potoczny synonim Dnia Unii Europejskiej? Pytam o to, gdyż często spotykam dwie wersje zapisu, a mianowicie: Święto Europy, święto Europy. Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem,
Jacek Chrabąszcz
Największy polski dziennik – Gazeta Wyborcza – pisze Święto Europy (wielkimi literami). Można by sądzić, że użycie wielkich liter powinno być ograniczone do nazwy oficjalnej, czyli Dnia Unii Europejskiej. Przepisy ortograficzne są jednak po stronie dziennikarzy „Gazety”, gdyż małych liter każą używać tylko w nazwach „obrzędów, zabaw i zwyczajów: andrzejki, mikołajki, dożynki (…)” (Nowy słownik ortograficzny PWN, par. [106]).
Mirosław Bańko