Sybiracy i Syberyjczycy

Dzień dobry! Jak nazwiemy mieszkankę i mieszkańca Syberii? Jak nazwiemy wszystkich jej mieszkańców?
Pozdrawiam, Justyna
Słowniki podają, że mieszkaniec tej części świata to Sybirak, mieszkanka – Sybiraczka, a nazwa zbiorowa to Sybiracy. Moim zdaniem rozsądniej byłoby uznać te wyrazy za historyczne, a dzisiejszych mieszkańców zwać Syberyjczykami (w liczbie pojedynczej Syberyjczyk i Syberyjka), zwłaszcza że taki wyraz jest w użyciu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski