Syklów, batów

Jak brzmi dopełniacz liczby mnogiej słów sykl (dawna jednostka wagowo-pieniężna) i bat (dawna miara objętości)?
Jeśli chodzi o sykl, to NSSP i Wielki słownik ortograficzny podają formę syklów, natomiast Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny podaje dwie poprawne formy: sykli i syklów.
Jeśli chodzi o sykl, to Słownik gramatyczny języka polskiego pod red. Z. Saloniego i in. podaje formę dopełniacza liczby mnogiej: syklów. Jako że także WSO ją rejestruje, uznałabym sykli za formę nieużywaną lub wręcz nieskodyfikowaną.
Słowa bat w znaczeniu ‘miara objętości’ nie rejestrują słowniki gramatyczne ani normatywne, do których dotarłam, ale jego dopełniacz liczby mnogiej nie powinien sprawiać kłopotów – utworzymy go regularnie: batów (jak: kotów).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski