Szanowna Pani…

Szanowny Panie,
dlaczego bardzo często po wyrażeniach Szanowna Pani/Szanowny Panie, po których następuje przecinek, rozpoczyna się zdanie dużą literą? Wydaje mi się, że to po prostu błąd; gdyby to wyrażenie kończyło się wykrzyknikiem, wtedy duża litera w następnej linijce jest uzasadniona.
Prawdopodobnie przejmujemy tu wzory korespondencji w języku angielskim. Zgadzam się z Panią, że to błąd, choć dawniej sam tak pisałem (i chyba nawet w moich dawnych odpowiedziach w archiwum poradni są na to dowody).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski