Szanowna Poradnio…

Szanowna Poradnio,
raz jeszcze chciałabym poruszyć zagadnienie rozpoczynania listów. Wiem, że można to zapisywać tak, jak sama to uczyniłam – z przecinkiem po Poradnio i małą literą od nowej linii. Czy przyjął się już zapis z przecinkiem i wielką literą w następującym po nim wersie? Jest on dość często spotykany i przyznam, już mnie nie razi.
Dziękuję za odpowiedź.
A. K.
Mnie kontynuowanie wypowiedzi wielką literą po przecinku zamykającym formułę adresatywną też kiedyś nie raziło, ale odkąd prof. Małgorzata Marcjanik zwróciła uwagę w naszej poradni, że ta praktyka jest niepolska i w dodatku na bakier z ortografią, przejąłem się tą myślą i teraz po przecinku używam małej litery.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski