Szanowni Państwo

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące powitalnego zwrotu grzecznościowego w korespondencji. Kiedy piszemy do osób fizycznych, stosujemy zwrot  Szanowna Pani, Szanowny Pani lub Szanowni Państwo. Czy w korespondencji kierowanej do firm, czy instytucji takich jak policja, prokuratura czy sądy, zwrot Szanowni Państwo jest poprawny? Jeżeli nie, to proszę o zaproponowanie bardziej stosownego.

Dziękuję i pozdrawiam. Barbara

Tak, gdy piszemy do instytucji, najwłaściwszym (a nie tylko poprawnym) jest zwrot Szanowni Państwo.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski