Szanowny… Z wyrazami szacunku

Czy nie wydaje się Państwu niezręczne zaczynanie mejli, zwłaszcza tych krótkich, od Szanowny Panie i kończenie ich słowami Z wyrazami szacunku? Choć zdaję sobie sprawę, że nie każde powtórzenie treści jest błędem, zawsze mam ochotę jakoś te formuły odpodobnić – czy słusznie? Jak uczynić to najzgrabniej?
Myśli Pan o mailach tak krótkich, jak następujący?
Szanowny Panie,
w tej kwestii nie mam nic do powiedzenia.
Z wyrazami szacunku

Grzeczność wymaga, aby nie odpowiadać zbyt zdawkowo, zwłaszcza odmownie (odmowę wypada uzasadnić). Rażące Pana powtórzenie treści byłoby mniej widoczne, gdyby między formułą powitalną a pożegnalną znalazło się więcej słów. Jeżeli jednak nie ma Pan ochoty pisać dłużej, można końcowe Z wyrazami szacunku zamienić na Z poważaniem. W moim odczuciu ta druga formuła wyraża mniej kurtuazji, więc nadaje się nawet do zakończenia korespondencji utrzymanej w tonie niezbyt uprzejmym. Przytoczę przykład z maila, który sam kiedyś dostałem:
Szanowny Panie,
(…) Proszę więcej do mnie nie pisać.
Z poważaniem
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski