Szczebel czy poziom?

Wczoraj spotkali się przedstawiciele administracji samorządowej na szczeblu gminnym czy raczej na poziomie gminnym?
Czy administracja samorządowa lub rządowa może być szczebla wojewódzkiego/powiatowego/gminnego, czy lepiej powiedzieć poziomu krajowego/wojewódzkiego? Czy oba związki są poprawne?
Jednostki administracji „hierarchizuje” się, używając nazwy szczebel, więc najbardziej standardowym określeniem będzie szczebel gminny, szczebel wojewódzki itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski