Szczęście i nieszczęście

Wiadomo mi, że wyrażenie na całe szczęście (a więc zapewne i na moje, jego, nasze itp.) to niezbyt akceptowalna kontaminacja. Mówię „niezbyt”, bo znane mi słowniki dość autorytatywnie klasyfikują je jako błąd, w przeciwieństwie jednak do niektórych językoznawców. A jak się ma sprawa, kiedy ktoś powie lub napisze na jego (twoje, wasze) nieszczęście? I czy można zacząć wypowiedź od Wasze (twoje, jego, ich) szczęście, że…” (tzn. bez początkowego na)?
Nie widzę nic złego w żadnej z wymienionych przez Pana konstrukcji – każda z nich jest akceptowalna. Nie popełni więc błędu ten, kto powie: Na całe szczęście przestało padać, Na nasze szczęście przestało padać czy Wasze szczęście, że przestało padać. Podobnie poprawne będą zdania, w których zamiast szczęścia pojawi się nieszczęście.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski