Szczyrk

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z pytaniem dotyczącym określenia utworzonego od nazwy miasta Szczyrk. Która z form jest własciwa: szczyrecka czy szczyrkowska? Dodam, że mieszkańcy Szczyrku i okolic używają tylko formy szczyrkowska, natomiast w dodatku regionalnym Gazety Wyborczej uparcie lansowana jest forma szczyrecka (np. ostatnio szczyrecka Golgota).
Z poważaniem,
Elżbieta
Słownik nazw własnych Jana Grzeni (nb. często odpowiadającego na pytania w naszej poradni) podaje obie formy jako równorzędne, a Wielki słownik ortograficzny PWN i jego poprzednik Nowy słownik ortograficzny ma tylko formę szczyrecki. Przypuszczalnie dziennikarze Gazety Wyborczej kierują się tym, co zawarte w słowniku ortograficznym.
Mirosław Bańko, PWN