Szeregowanie podhaseł w pozycji indeksowej złożonej

Szanowni Państwo,

Czy przy ułożeniu alfabetycznym podhaseł w indeksie nie bierze się pod uwagę spójników występujących na początku, np. a, i, w? Czyli podhasło "krytyka" znajdzie się pomiędzy hasłami: a konieczne badania, a kryzys tożsamości?

Pozdrawiam i dziękuję

Podczas szeregowania alfabetycznego nie uwzględnia się jedno- i wieloliterowych spójników i przyimków (tudzież ich skrótów), por. np.

komunikacja

   wg Escarpita

   wg Jakobsona

   a poezja lingwistyczna

   wg Schaeffera

   sytuacja komunikacyjna

   w ujęciu Nowej Fali

Adam Wolański