Sześciolatka – szkoła 6-letnia

Czy poprawne jest nazwanie obecnej 6-letniej szkoły podstawowej terminem sześciolatka? W Uniwersalnym słowniku języka polskiego mamy terminy: ośmiolatka i siedmiolatka na wcześniejsze wersje podstawówki, także dziesięciolatka na szkołę, w której nauka trwa 10 lat, ale nie znalazłem w żadnym dostępnym mi słowniku sześciolatki w tym znaczeniu.
Nazwa sześciolatka ‘sześcioletnia szkoła podstawowa’ jest jak najbardziej poprawna. Być może nie było potrzeby używania jej na tyle często, żeby znalazła się w słowniku. Pojawia się jednak czasem w tekstach, por.: „Od września trzecioklasiści z Derca przejdą do czwartej klasy i tak stopniowo, rok po roku, szkoła zmieni się w pełną sześciolatkę” (cytat z Narodowego Korpusu Języka Polskiego – Gazeta Wyborcza z 1999 r.).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski